2022 Archiwum

Rotary Club Zamość ID 30379
Rotary Club Zamość ID 30379

Jak pomagaliśmy w 2022 roku

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy naszego klubu, jesteśmy organizacją pożytku publicznego, nasza praca to służba drugiemu człowiekowi. Za pracę nie pobieramy żadnego wynagrodzenia.

Prosimy Was o wsparcie 1,5 % odpisu od podatku, abyśmy mogli jeszcze lepiej wywiązywać się ze swoich zadań.

Dziękujemy z całego serca wszystkim dotychczasowym Darczyńcom i z góry dziękujemy za tegoroczne wpłaty.

Poniżej krótki opis tego, jak pomagaliśmy w 2022 roku.

W 2022 roku Rotary Club Zamość wspierał wielokrotnie finansowo i w postaci rzeczowej wiele osób, instytucji i społeczności w Polsce i Ukrainie.

Fundusze i pomoc rzeczowa pochodziły ze środków własnych, od darczyńców, którzy przekazali nam 1% swojego podatku oraz ze środków pozyskanych z różnych firm, od naszych partnerów oraz z wielu Klubów Rotary z Polski, Niemiec, Holandii, USA, Hiszpanii.

Wielokrotnie pomagaliśmy Stowarzyszeniu dla dzieci z niepełnosprawnością „Krok za krokiem” w Zamościu, przekazując pieniądze, jak i pomoc rzeczową m.in. w postaci sprzętu do rehabilitacji, pawilony i wyposażenie na potrzeby dzieci z niepełnosprawnością i ich rodzin z Ukrainy, które po wybuchu wojny zostały przyjęte w ośrodku „Krok za krokiem”

Od samego początku wybuchu wojny w Ukrainie , organizowaliśmy pomoc. Staliśmy się nie tylko hubem przeładunkowym transportów humanitarnych, które przyjeżdżały busami z Niemiec, czy Holandii z ciepłą odzieżą, śpiworami, medykamentami itp., ale wielokrotnie zawoziliśmy osobiście pomoc humanitarną w wiele miejsc w Ukrainie.

Do Lwowa, Kołomyi, Stanisławowa, Tarnopola, Buczacza, Emilczyna itd.

Zaopatrywaliśmy Szpital Wojskowy we Lwowie w sprzęt i materiały do zabiegów chirurgicznych i urazowo-ortopedycznych.

Również Pogotowie Ratunkowe w Kołomyi.

Przekazaliśmy urządzenia do pomiaru EKG, skanery żył, plecaki ratunkowe, kardiomertery, manekiny do ćwiczeń reanimacji, środki opatrunkowe.

Wspieraliśmy finansowo zakup ambulansu.
Udzielaliśmy pomocy Centrum Wolontariatu w Kołomyi.

Zawoziliśmy produkty spożywcze dla niemowląt i małych dzieci, środki pielęgnacyjne.

Wspieraliśmy medykamentami szpital i Akademię Medyczną w Tarnopolu.

Zawoziliśmy sprzęt do ratowania życia żołnierzy na front, śpiwory, ciepłą odzież, żywność.

Wspieraliśmy ukraińskie sierocińce.

Zawoziliśmy agregaty prądotwórcze, żywność, słodycze, śpiwory i ciepłą odzież, paczki świąteczne dla dzieci.

Wielokrotnie byliśmy w Kołomyi, aby pomoc społeczności polskiej, Towarzystwu Kultury Polskiej „Pokucie”, Towarzystwu Pomocy Humanitarnej „Lokomotywa”, dzieciom z polskiej szkoły. Stale pomagamy wysyłając tam żywność, produkty sanitarne, chemię, medykamenty, odzież, agregaty prądotwórcze. itp.

Oprócz pomocy, jakiej udzielaliśmy ogarniętej wojną Ukrainie, nie zapominaliśmy o zadaniach, które realizujemy rokrocznie.

I tak ufundowaliśmy stypendia dla uzdolnionej młodzieży z PLSP i Szkoły muzycznej I i II stopnia w Zamościu oraz stypendium dla wychowanki Domu Dziecka w Zwierzyńcu.

Ufundowaliśmy stypendium dla młodej Ukrainki, uczennicy zamojskiej szkoły średniej, pozwalające zapłacić za stancję i umożliwiające naukę w Zamościu

Wspieraliśmy również akcje organizowane przez naszych partnerów, np. „Kresową paczkę”, org. przez Wołyński Rajd Motocyklowy, „25 busów do 21 domów dziecka w Ukrainie” org. przez Rotary Club Ordynacki, czy akcję charytatywną org. przez stowarzyszenie „4×4 Zamość” wspierającą oddział ortopedii zamojskiego starego szpitala.

Ponadto byliśmy inicjatorem akcji „Zielone płuca dla rowerzystów”. Podczas dwóch edycji akcji, na wiosnę i jesienią, z pomocą dzieci i młodzieży posadziliśmy 215 drzew na bulwarach nad Łabuńką w Zamościu.

Nie zapominaliśmy o naszych najmniejszych podopiecznych i jak co roku wsparliśmy Schronisko dla zwierząt w Zamościu, kupując karmę i akcesoria.

Nasz KRS: 0000069884

Nr rachunku bankowego: 71 1750 0012 0000 0000 2304 5443

Rotary Club Zamość ID 30379

RC Zamość dla uzdolnionej młodzieży zamojskich szkół artystycznych

Rok 2022 Rotary Club Zamość zamknął akcją charytatywną zorganizowaną wspólnie z wolontariatem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, która miała na celu zebranie środków na stypendia dla szczególnie uzdolnionych uczniów zamojskiej Szkoły Muzycznej oraz Liceum Plastycznego.
Z finansowym wsparciem RC Zamość uczniowie PLSP wykonali piękne maski karnawałowe, które można było nabyć m.in. podczas balu sylwestrowego w Hotelu Myka.
Akcja będzie kontynuowana do końca karnawału.
Rotary Club Zamość ID 30379

Stypendia od RC Zamość dla najzdolniejszych uczniów PLSP w Zamościu

22 grudnia rotarianie z RC Zamość byli gośćmi Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, gdzie obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów. Nasz klub współpracuje z liceum od wielu lat organizując różne akcje i wydarzenia, jak również sponsorując najzdolniejszych uczniów.
 
Wzorem lat ubiegłych i w tym roku ufundowaliśmy stypendia w wysokości po 1500 zł dla dwojga wyjątkowo uzdolnionych młodych ludzi. Gratulujemy i życzymy nieustającej weny twórczej oraz sukcesów!
Rotary Club Zamość ID 30379

Wigilia 2022 w Rotary Club Zamość

20 grudnia, w Lunecie odbyło się spotkanie wigilijne naszego klubu, które miało wyjątkowy charakter nie tylko dlatego, że mogliśmy poczuć magię zbliżających się świat Bożego Narodzenia, złożyć życzenia i pośpiewać kolędy.
Otóż, nasz klubowy kolega Krzysztof Bork, za wybitne zasługi w służbie rotarianskiej, otrzymał Odznakę Paula Harrisa z szafirem. Cieszymy się i gratulujemy serdecznie, życząc jednocześnie nieustającej energii i pasji w dalszej działalności na rzecz drugiego człowieka.

Drugi uroczysty moment wieczoru, to przyjęcie do zacnego grona rotarian RC Zamość, nowego członka Tomasza Diadię, prywatnie męża naszej klubowej koleżanki, Jagody.
Również gratulujemy, ciesząc się jednocześnie z powiększenia klubu i życzymy pełnej zaangażowania i sukcesów służby.

Podczas wieczoru tradycji stało się zadość I zbieraliśmy pieniądze na karmę dla zwierząt.
Za zebrane środki I dzięki wsparciu firmy Ani-Wet Hurtownia Sklep zoologiczny kupiliśmy karmę, smycze oraz szelki.
Wszystko zostało przekazane Schronisku dla zwierząt w Zamościu.

Jasełka w DPS "Dom Rodzinny"

20 grudnia, już po raz kolejny rotarianie RC Zamość uczestniczyli w spotkaniu przed świątecznym w DPS dla kobiet z niepełnosprawnością intelektualną. RC Zamość wspópracuje z tą placówką od dwóch lat, udzielając wsparcia.

Pensjonariuszki wzięły udział w przedstawieniu jasełkowym. Był również Mikołaj z prezentami, słodki poczęstunek oraz świąteczne życzenia.

Rotary Club Zamość ID 30379

Wsparcie przez RC Zamość kolejnej edycji "Kresowej Paczki"

Akcję „Kresowa Paczka” organizuje Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy. Zbiórka darów prowadzona była  w szkołach, w różnych  regionach Polski. RC Zamość również  udzielił  wsparcia w akcji.

Z zebranych artykułów powstały paczki świąteczne, które  zostały  przekazane naszym rodakom w Emilczynie, Wierówce, Bastowej Rudni w obwodzie żytomierskim oraz w Korcu na Rowieńszczyźnie.  Oprócz  paczek świątecznych,  przekazano również  pampersy i odzież.
Wolontariusze pokonali ponad 2 tys.km aby dotrzeć do potrzebujących.

Rotary Club Zamość ID 30379

25 busow z pomocą humanitarną do 21 Domów Dziecka w Ukrainie

Akcję” 21 busów do 21 Domów Dziecka” w Ukrainie zainicjował Rotary Klub Zamość Ordynacki.
Apel o wsparcie akcji spotkał się z dużym odzewem i tak z 21 busów pomocy humanitarnej zrobiło się 25 busów.
Nasz klub RC Zamość również wziął udział w konwoju wysyłając 3 załogi 3 busami.
Mimo bardzo mroźnej aury, busy załadowane prawie 20 tonami żywności, 1000 śpiworów, 20 agregatami prądotwórczymi oraz 1300 paczkami świątecznymi dla dzieci, wyjechał z Zamościa 17 grudnia o godz.7.30.
W 25 busach pojechało 35 wolontariuszy. W konwoju wziął udział również Gubernator Dystryktu 2231 RI Piotr Jankowski oraz czworo rotarian z USA.
Pomoc humanitsrna dotarła do domów dziecka obwodu lwowskiego.

Rotary Club Zamość ID 30379

Razem dla Nadziei

16 grudnia uczestniczyliśmy, po raz kolejny, w Wieczorze Dobroczynności, który odbył się w Rodzinnym Domu, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu.
Tym razem celem wieczoru była pomoc dla Stowarzyszenia dzieci z niepełnosprawnościami „Zorza Nadziei” z Krzemieńca w Ukrainie.
Stąd hasło wieczoru „Razem dla Nadziei”.

Licznie zebranych gości i delegację z Krzemieńca i Tarnopola, w tym Prezes Stowarzyszenia”Zorza nadziei”, Allę Andruszczuk oraz przedstawicieli magistratu w Krzemieńcu przywitała Przewodnicząca Stowarzyszenia „Krok za krokiem” – Maria Król, która przedstawila program spotkania, zapowiadając jednocześnie połączenia internetowe z przyjaciółmi Ukrainy a zarazem darczyńcami z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz z szefem Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce.
Przyjaciele Ukrainy, tak przedstawiła Maria Król, gości, z którymi rozmawiała za pośrednictwem łączy internetowych, to również przyjaciele Stowarzyszenia „Krok za krokiem”.

Wszyscy rozmówcy byli pod wielkim wrażeniem tego, co robi stowarzyszenie, dziękowali za współpracę, za rzetelność, za sprawność działania jeśli chodzi o pomoc dzieciom z niepełnosprawnościami w Ukrainie, jak również w Polsce (Bondyrz, Białobrzegi). Jednocześnie wszyscy zobowiązali się do dalszej pomocy na rzecz ogarniętej wojną Ukrainy.
 Głos zabrał mer Krzemieńca, który niezwykłe ciepło dziękował Polakom za udzielane wsparcie, wszelką pomoc i gościnność wobec uchodźców z Ukrainy.

Maria Król dziękowała szczególnie RC Zamość za wielkie wsparcie ,dla Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w wielu inicjatywach, od wielu lat. Rownież przy budowie i wyposażeniu osiedli dla dzieci z niepełnosprawnościami z Ukrainy i ich rodzin w Bondyrzu i Białobrzegach.
Po czym głos zabrał nasz kolega klubowy Krzysztof Bork, który również podziękował za prawie 30-letnią współpracę i jednocześnie przekazał informację o konwoju humanitarnym, który wyruszył do Ukrainy 17 grudnia, (21 busów do 21 domów dziecka), w którym pojechały 3 ekipy z RC Zamość.
Na spotkaniu obejrzeliśmy nagranie z wystąpieniem Gubernatora Dystryktu 2231 Rotary International, Piotra Jankowskiego , który m.n. prosił o dalsze, nieustające wsparcie Ukrainie, aby pomóc przetrwać okres zimowy (pełna wypowiedź poniżej tekstu).

Podczas wieczoru obejrzeliśmy spektakl w wykonaniu młodszych wychowanków „Krok za krokiem” pt. „Dom” oraz niezwykle wzruszającą etiudę teatralną „Świat się zmienił”, której finałem była pieśń „Modlitwa za Ukrainę”.
W trakcie spotkania funkcjonował kiermasz charytatywny z pięknymi ozdobami świątecznymi, ręcznie szytymi zabawkami, biżuterią, świątecznymi smakołykami, który goście wieczoru hojnie wspierali.
Mogliśmy również podegustować ukraińskiej kuchni, bowiem przekąski przygotowały Panie z Ukrainy.
Wieczór uświetnił również występ chóru „Ale Cantare” pod kierownictwem Barbary Rabiegi, wykonując ukraińskie pieśni.
Na zakończenie wieczoru wszyscy wspólnie zaśpiewali ukraińską pieśń „Podaj rękę Ukrainie”.
Jak okazało się nazajutrz, podczas wieczoru zebrano 6100 zł oraz 100 euro.

Rotary Club Zamość ID 30379

Charytatywnie dla oddziału ortopedii zamojskiego starego szpitala

Dzisiaj, 11 grudnia rotarianie z klubu RC Zamość uczestniczyli w Ogólnopolskiej Integracji Terenowej dla choinki. Akcja zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia 4×4 Zamość już po raz jedenasty, odbyła się na torze offroadowym, przy ul. Braterstwa Broni. A nasz klub partneruje imprezie już szósty raz.
Impreza jest charytatywna i co roku dochód z niej przeznaczany jest na inny cel.
Tym razem postanowiono wesprzeć oddział ortopedii starego szpitala.
My także dołożyliśmy swoją cegiełkę. Wsparliśmy finansowo i przekazaliśmy na licytację 3 ozdoby świąteczne.
Rotary Club Zamość ID 30379

Ciepła odzież dla Domu Dziecka w Stanisławowie - 25.11.2022

25 listopada br. dwóch ukraińskich wolontariuszy, dwoma samochodami, zabrało z magazynów RC Zamość ciepłą odzież dziecięcą (kurtki, buty, czapki, rękawiczki, bluzy) pozyskaną od rotarian z Holandii i RC Wolsztyn, dla  dzieci z Domu Dziecka w Stanisławowie, w Ukrainie.

Transport już dotarł na miejsce.

Dziękujemy za współpracę w tym momencie past gubernatorowi Dystryktu 2232 na Ukrainę Włodzimierzowi Bondarenko.
Dotarły do nas również  śpiwory  z Sopotu, które  w najbliższych  dniach zostaną przekazane na front.
To już kolejny raz, kiedy magazyn naszego klubowego  kolegi Adama Budzyńskiego stał się punktem przeładunkowym transportów pomocy humanitarnej pochodzącej z Polski i Europy, w tej okrutnej wojnie, dla Ukrainy.

Rotary Club Zamość ID 30379

20 lat służby Rotary Club Chełm

19 listopada br. nasi klubowi koledzy uczestniczyli w spotkaniu przyjaciół i sympatyków Rotary Club Chełm z okazji 20-ecia działalności klubu.
Reprezentowali nas: Prezydent RC Zamość E. Szymańska, J. Liberadzki, S. Borkowski, M. Piwkowski oraz B. Szymański.
Dziękując za dotychczasową służbę, życzenia dalszej owocnej, pełnej pasji i sukcesów pracy na rzecz drugiego człowieka złożyli w imieniu klubu Prezydent E. Szymańska i J. Liberadzki. Wręczyli również kwiaty i obraz prezentujący jedno z zamojskich podwórek Starego Miasta

Rotary Club Zamość ID 30379

Transport ciepłej odzieży od RC Wolsztyn i z Holandii dotarł do Ukrainy 12.11.2022

12 listopada br. gościliśmy w Zamościu przyjaciół z RC Wolsztyn, którzy przywieźli ze sobą transport z ciepłą odzieżą dla Ukrainy, co w obliczu zbliżającej się zimy jest niezmiernie ważne. Jednocześnie zbiegło się to z naszym apelem z 10 listopada br. (RC Zamość) do wszystkich klubów Rotary w Polsce dotyczącym zbiórki śpiworów i kocy niezbędnych w Ukrainie.

W transporcie znalazły się:

 kurtki męskie – 178 szt.

kurtki damski – 70 szt.

kurtki dziecięce – 93 szt.

kamizelki ciepłe – 27 szt.

bluzy ciepłe – 200 szt.

koce – 30 szt.

Śpiwory – 6 szt.

Oraz duży worek szalików i czapek.

Jednocześnie, dzięki kontaktom naszego kolegi Jurka Liberadzkiego, dotarł do nas transport z kocami, śpiworami i ciepłą odzieżą z Holandii.

Za pośrednictwem RC Zamość cały transport został przekazany stronie ukraińskiej i rozdysponowany przez odpowiednie służby na front oraz w rejon Buczacza.

W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom

 Była to również okazja do spotkania towarzyskiego z przyjaciółmi z RC Wolsztyn, na których zawsze możemy liczyć.

Rotary Club Zamość ID 30379

Święto Niepodległości 2022

Jak co roku, 11 listopada uczestniczyliśmy razem z mieszkańcami Zamościa, władzami miasta, radnymi, parlamentarzystami, samorządowcami, młodzieżą szkolną w manifestacji patriotycznej na Rynku Wielkim w Zamościu.

W imieniu RC Zamość,  kwiaty na płycie upamiętniającej wizytę Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu w 1922 r., złożyła Prezydent Elżbieta Szymańska oraz Henryk Gajewski i Zbigniew Żukowski.

Rotary Club Zamość ID 30379

Połączone siły trzech Klubów Rotary z transportem humanitarnym dla Ukrainy

5 i 6 Listopada br do zaprzyjaźnionego miasta Kołomyja w Ukrainie, z dużą społecznością polonijną, udała się połączona ekipa 12 rotarian z RC Zamość, RC Zamość Ordynacki oraz RC Chełm.
Zabrali ze sobą dwa busy z żywnością oraz ciepłą odzieżą. Połowa transportu została przekazana Towarzystwu Kulltury Polskiej „Pokucie” i połowa Towarzystwu Pomocy Humanitarnej „Lokomotywa” (ktorzy przekazali transport od razu na front).
Wyjazd zbiegł się w czasie z 25-leciem Towarzystwa Kultury Polskiej „Pokucie”.

Za wielkie zasługi w działalności na rzecz Polonii w Ukrainie, za kultywowanie tradycji polskich oraz w podziękowaniu za wieloletnią przyjaźń, jaka nas łączy,Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej, Pani Stanisława Patkowska Kołysenko została przyjęta jako członek honorowy w poczet członków Rotary Club Zamość.
Ceremonii stało się zadość w Szkole Polskiej w Kołomyji prowadzonej przez Towarzystwo „Pokucie”, a odznakę członka Kubu Rotary wpięła osobiście Prezydent Elżbieta Szymańska.
Rotarianie przekazali na rzecz szkoły agregat prądotwórczy. Wzięli również udział we wzruszającej uroczystości związanej ze Świętem Niepodległości w wykonaniu dzieci ubranych w polskie i ukraińskie stroje tradycyjne, które śpiewały pieśni patriotyczne i recytowały wiersze. Potem był pczęstunek i serdeczne rozmowy.

Wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami. Również wszyscy starsi członkowie wspólnoty polonijnej dostali od rotarian indywidualne paczki.
Stanisława Patkowska, która jest również dyrektorem sobotniej szkoły polskiej w pięknych słowach podziękowała za kolejną pomoc ze strony rotarian z Polski, która jest niezmiernie ważna w tym trudnym czasie wojny.
W trakcie spotkania w szkole, rotarianie podjęli wspólną decyzję o zakupie sprzętu komputerowego dla uczniów.
Przed wyjazdem z Kołomyji rotarianie odwiedzili miejscowy cmentarz, gdzie m.in.zapalili znicze i złożyli kwiaty pod pomnikiem walcząch o wolność Polski.

Rotary Club Zamość ID 30379

Spotkanie Klubowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

Już po raz drugi nasze spotkanie klubowe miało charakter „wyjazdowy”. Na zaproszenie naszej Koleżanki Jagody Dadia odbyło się ono poza siedzibą klubu, w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W ubiegłym roku, przy okazji takiego spotkania, mieliśmy możliwość zapoznać się z rezerwatem Krzemionki i Muzeum Archeologicznym z unikalną na skalę światową kopalnią neolityczną krzemienia pasiastego.

Tym razem wybraliśmy się Drogą Królewską na Łysą Górę, gdzie zwiedziliśmy klasztor pobenedyktyński z kryptą Jeremiego Wiśniowieckiego oraz gołoborze.

Wyjazdowe spotkanie statutowe klubu odbyło się w siedzibie studia piosenki „Pro Voice”, które prowadzi Jagoda. Mieliśmy także możliwość obejrzenia koncertu w wykonaniu Jej uczniów, który podobnie jak w roku ubiegłym wzbudził zachwyt słuchaczy. Członkowie zespołu zostali w zamian obdarowani drobnymi upominkami przez Prezydent naszego klubu

Wspaniała atmosfera spotkania i gościnność Gospodarzy, czyli Jagody i Tomka sprawiły, że umówiliśmy się na kolejne spotkania w latach następnych. Liczymy, ze będziemy mogli, poprzez udział w następnych koncertach, obserwować rozwój talentów wokalnych młodzieży ostrowieckiej. Być może członkowie naszego klubu zechcą skorzystać z możliwości rozwoju wokalnego pod okiem Jagody.

Dziękujemy i życzymy wielu sukcesów wszystkim uczestnikom koncertu.

Rotary Club Zamość ID 30379

"Śpiwór dla Ukrainy"

Zwracam się do wszystkich polskich Klubów Rotary oraz osób indywidualnych z propozycją przyłączenia się do akcji zbiórki śpiworów i koców w ramach pomocy Ukrainie.

Mając możliwości rozmowy bezpośredniej z Ukraińcami, do których zawoziliśmy zebrane dary oraz z tymi, którzy bezpośrednio odbierali z Zamościa zgromadzoną pomoc humanitarną, wiem, że wszyscy bardzo obawiają się nadchodzącej zimy.
Jest potrzeba każdej ilości śpiworów i koców.

Przy okazji XVI Mistrzostw Polski w strzelaniu sportowym miałam okazję rozmawiać z kolegami z różnych Klubów i podzieliłam się pomysłem takiej zbiórki od wszystkich chcących w tej akcji uczestniczyć. Uzyskałam akceptację i podpowiedź rozszerzenia akcji na Polskę, co znalazło swój finał w zaangażowaniu się w akcję Gubernatora Dystryktu 2231 w kadencji 2022 – Piotra Jankowskiego.

Każdy prawdopodobnie w domu ma śpiwory i koce ( kwestia uprania ) lub możliwość kupienia nowych w swoim rejonie.

Paczki prosimy przekazywać na adres:
SHiUZ Oddział w Zamościu, 22-400 Płoskie 67.

Skarbnik Klubu kol. Adam Budzyński.

Koce i śpiwory zebrane przez Kluby proszę spakować w jedno opakowanie, okleić znakami Rotary i opatrzyć nazwą Klubu przed wysłaniem.
Dysponujemy suchymi magazynami i transportem do pewnych odbiorców w Ukrainie.

Wszystkie współpracujące organizacje posiadają certyfikat przyjęcia pomocy humanitarnej wydany przez rząd Ukrainy.

Paczki w jak najszybszym terminie będą dostarczone odbiorcom w Ukrainie, którzy dostarczą jej potrzebującym. 

Elżbieta Szymańska
Prezydent Rotary Club Zamość
Rotary Club Zamość ID 30379

Zamojscy Rotarianie z pomocą dla Pogotowia Ratunkowego w Kolomyi

W przepiękny gorący lipcowy dzień grupa Rotarian w składzie:
Wojciech Majchrzycki – prezydent RC Poznań, Elżbieta Szymańska – Prezydent RC Zamość, Bogdan Szymański i Rafał Pasieka -RC Zamość, wybrała się do ukochanej Kolomyi z niezbędną pomocą rzeczową w postaci: kardiowerterów, urządzeń do pomiaru ekg, manekinów do ćwiczenia reanimacji, skanerów żył i niezbędnych plecaków ratunkowych Traumakit. Wartość przekazanego sprzętu opiewa na kwotę 30.000 Dolarów USA
Sprzęt dzięki Poznańskiemu klubowi i przyjaciołom z USA został przekazany do Pogotowia Ratunkowego w Kolomyi.
Na uroczystości przybyli :Mer Miasta Kolomyi Bogdan Stanisławski, Generalny Dyrektor Obwodowego Centrum Ekstremalnej Pomocy i Medeycyny Katastrof Myron Matejko, Główny lekarz Pogotowia w Kolomyi Stanislaw Olyjnik, Stanisława Padkowska-Kolysenko – Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej „Pokucie” w Kolomyi, jak też Gubernator Rotary w Ukrainie Wlodymir Bondarenko z Małżonką, Rotarianie z Klubu w Kolomyi, Lekarze, pracownicy Kolomyiskiej „bolnicy”, zaproszona prasa i lokalna telewizja.
Po uroczystym przekazaniu rzeczy, delegacja Rotarian udała się do pobliskiego parku gdzie pod pomnikiem Adama Mickiewicza, który stoi w Kolomyi od 1897 roku, Elżbieta Szymańska wraz z Wojciechem Majchrzyckim, złożyli wieniec.
Po oficjalnych uroczystościach w pięknym Kolomyjskim parku odbył się koncert naszych kochanych dzieciaków z zespołu „Kwiaty Pokucia”, pieśń „…Daleko” w naszych sercach jest od dawna…
W pobliskiej kawiarni parkowej nasze Kołomyjskie „dzieciaki” zjadły lody, a Rotarianie przeszli do rozmów o bieżących i przyszłych potrzebach naszej Polonii i Ukraińskich Braci.

Niedługo Rotarianie wrócą do tego pięknego miasta nad rzeką PRUT.

Rotary Club Zamość ID 30379

XVI Mistrzostwa Dystryktu 2231 Rotary International w strzelaniu z broni sportowej o puchar Gubernatora Dystryktu

Drodzy Przyjaciele, Rotarianie.

RC Zamość zaprasza na XVI Mistrzostwa Dystryktu 2231 Rotary International
w strzelaniu z broni sportowej o puchar Gubernatora Dystryktu dnia 3.09.2022 r.
Startujemy o godz. 10:00, ale zapisy prowadzić będziemy na miejscu od godz. 9:00.
Będziemy bardzo wdzięczni za wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne i przez e-mail.

Dojazd? – w mapy Google na urządzeniach mobilnych proszę wpisać:
„Strzelnica Rotunda KSS VIS, 22-400 Zamość”
(adres na Jana Kilińskiego, który pojawia się obok, jest niewłaściwy).
Miejsce docelowe znajduje się obok Boisk treningowych OSiR Zamość.

Do zobaczenia!

Rotary Club Zamość ID 30379

Stypendium dla wychowanki Domu Dziecka w Zwierzyńcu

Rotary Club Zamość ufundował stypendium sportowe dla wychowanki Domu Dziecka w Zwierzyńcu, Beaty Krulikowskiej, która specjalizuje się w tańcu orientalnym (brzucha). Beata trenuje pod kierunkiem Anety Lechowicz. Jest bardzo utalentowana, ostatnie jej osiągnięcia to kwalifikacja do II etapu programu „Mam talent”.

              Uroczyste przekazanie stypendium Beatce, w wysokości 1000 zł odbyło się 13 czerwca 2022 r w Domu Dziecka w Zwierzyńcu. Klub Rotary Zamość był reprezentowany przez Edytę Panas i Prezydenta Zbigniewa Żukowskiego. W spotkaniu uczestniczyła również trenerka dziewczynki.

Rotary Club Zamość ID 30379

Kolejny transport humanitarny dla Ukrainy

Nasz klub RC Zamość za pośrednictwem naszych kolegów Jurka Liberadzkiego i Mirka Piwkowskiego, pozyskał kolejny transport z pomocą humanitarną z Holandii.

            5 czerwca dotarł do Zamościa bus wypełniony odzieżą, pościelą, puszkami z żywnością, artykułami medycznymi i chemią gospodarczą.

            9 czerwca  za pośrednictwem naszych przyjaciół ze stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy pomoc z Holandii trafiła w okolice Kijowa, gdzie została rozdysponowana.

Rotary Club Zamość ID 30379

Nowa kadencja w RC Zamość 2022

3 czerwca 2022 roku w Hotelu Artis w Zamościu, odbyło się uroczyste przekazanie służby rotariańskiej. Tym samym, Prezydent Zbigniew Żukowski zakończył swoją kadencję i przekazał insygnia Prezydent Elekt Elżbiecie Szymańskiej, która jest pierwszą kobietą prezydentem, od powstania klubu w 1994 r.

         „Mottem przewodnim mojej kadencji niech będą słowa zaczerpnięte z tekstu piosenki Stanisława Sojki „Tolerancja” – powiedziała Prezydent Ela Szymańska:

„…Na miły Bóg,

Życie nie tylko po to jest, by brać

Życie nie po to, by bezczynnie trwać

I aby żyć siebie samego trzeba dać…”

         Funkcję Vice Prezydenta będzie pełnił Janusz Nowosad.

         Gratulujemy i życzymy Pani Prezydent i nowemu zarządowi ogromu satysfakcji z pełnienia tej zaszczytnej funkcji.

         Dziękujemy Prezydentowi Zbyszkowi Żukowskiemu i Zarządowi za owocną

i pełną pasji pracę w mijającej kadencji.

Podczas przekazania służby, na mocy podjętej wcześniej uchwały Zgromadzenia Członków Klubu, miało także miejsce uroczyste wręczenie honorowego członkostwa naszemu długoletniemu sympatykowi, nauczycielowi i podróżnikowi, Jackowi Podkościelnemu.

Dzięki Jackowi oraz platformie ZOOM, podczas pandemii podróżowaliśmy wirtualnie po świecie poznając kontynenty i miejsca, których nie mogliśmy zwiedzić na żywo. Z zainteresowaniem korzystali z tych „wypraw” nasi koledzy i sympatycy z Klubów Rotary z całej Polski.

Dziękujemy Jacku i czekamy na ciekawe, barwne opowieści z kolejnych Twoich wojaży.

Rotary Club Zamość ID 30379

Pomoc RC Stadskanaal dla dzieci niepełnosprawnych z Ukrainy

W dniu 13 maja 2022 roku dotarła do nas przesyłka od klubu Stadskanaal z Holandii z darami przeznaczonymi dla dzieci niepełnosprawnych z Ukrainy.

Rotary Club Zamość ID 30379

„Karetka z wyposażeniem ratującym życie dla obrońców Ukrainy”

Rotary Club Zamość odpowiedział na apel stowarzyszenia „Zamość 4 x4” o pomoc finansową dotyczącą zakupu ambulansu dla armii ukraińskiej i przekazał kwotę 2 tys. zł na ten cel. Karetka z wyposażeniem ratującym życie została przekazana stronie ukraińskiej w Żółkwi, 26 kwietnia br.

Na ostatnim zebraniu klubu, 9 maja, zaproszeni członkowie stowarzyszenia Marcin Szewczuk i Arkadiusz Zbyryt mówili,że trudno byłoby im z własnych środków zakupić ten sprzęt. Stąd apel o wsparcie akcji „Karetka dla Ukrainy”. Ponadto  Panowie zdali relację z wyjazdu do Żółkwi i przekazania karetki prezentując zdjęcia.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w realizacji zakupu karetki i mamy nadzieję na dalszą współpracę ze stowarzyszeniem „Zamość 4 x4” również na innej płaszczyźnie.

 

Rotary Club Zamość ID 30379

Współpraca RC Zamość z RC Marbella-Guadalaminie.
Wsparcie dla Stowarzyszenia Krok za Krokiem

” Wśród ogromnej liczby uchodźców wojennych ,było wiele rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Ewakuowane były do Polski, całe ośrodki pomocy dla dzieci niepełnosprawnych. Uciekający ludzie zabierali ze sobą to co najważniejsze ,nikt nie myślał o ciapach ,szczoteczkach do zębów ,czy innych rzeczach pierwszej potrzeby. Nasz klub zakupił ze swoich środków ,wiele przedmiotów codziennego użycia i podarował uchodźcom z Ukrainy.

     Pomoc  ludziom niepełnosprawnym  wzięło na siebie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” z Zamościa. Jako że nasz klub RC Zamość od 20 lat współpracuje ze Stowarzyszeniem ,Pani Przewodnicząca Maria Król wie że może na nas zawsze liczyć

Potrzeby były ogromne .członkowie RC Zamość zakupili  niezbędne przedmioty do życia codziennego i rozesłali informacje do zaprzyjaźnionych klubów.

    Tak się złożyło ,że będąc w Hiszpanii odwiedziłem RC Marbella Guadalamina ,który jest klubem INTERNACIONAL co oznacza ,że członkowie pochodzą z wielu krajów Europy .Prezydent Peter Marmot przyjął mnie bardzo serdecznie .Przyjął list od Zarządu naszego Klubu w ,którym poinformowaliśmy o potrzebach Ukraińskich niepełnosprawnych uchodźców.

Już tydzień po mojej wizycie ,nasze kluby „spotkały się na platformie Zoom.com co zaowocowało konkretną finansową pomocą RC Marbella Guadalaminie. Przyjaciele z Hiszpanii,przekazali 1300 Euro na zakup łóżka kąpielowego dla dzieci niepełnosprawnych dla Stowarzyszenie „Krok za Krokime”

W dniu 05.05 2022r ponownie odwiedziłem  RC Marbella-Guadalaminie i przekazałem podziękowania  Prezydenta RC Zamość Zbigniewa Żukowskiego i pani Prezes Marii Król (Stowarzyszenie „Krok za Krokiem”) Dołączyłem również dokumenty wraz ze zdjęciami jakie prze otrzymaliśmy od Stowarzyszenia.

W swoim wystąpieniu ,opowiedziałem również o wielonarodowościowej pomocy dla Ukrainy braci Rotarian z Niemiec, Holandii a nawet USA i Tajwanu.  Bracia Rotarianie za pośrednictwem RC Zamość ,przekazali dary i środki pieniężne na kwotę bliską 70 000 Euro.

Prezes Peter Marmot podkreślił w tym miejscu ,że „teraz najlepiej widać co znaczy  braterska siła braci Rotarian”.

Zbigniew Gumuliński
Autor tekstu
Rotary Club Zamość ID 30379

3 Maj - Święto Narodowe

Niezmiennie w dniu święta Narodowego 3 Maja – rocznicy uchwalenia Konstytucji w 1791 roku, delegacja RC Zamość złożyła wiązankę kwiatów na tablicy upamiętniającej wizytę Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu w dniu 17.10.1922 roku. W tym roku nasz klub reprezentowali: Elżbieta Szymańska– Prezydent Elekt RC Zamość, Zbigniew Żukowski – Prezydent Klubu oraz Jerzy Liberadzki – Past Prezydent.

Rotary Club Zamość ID 30379

Zielone płuca dla rowerzystów z RC Zamość

Rotary Club Zamość ID 30379

Witamy nowego członka RC Zamość

Klubowa rodzina RC Zamość powiększyła się o kolejnego członka. W dniu 12 kwietnia bieżącego roku na uroczystym zebraniu Klubu, na mocy uchwały Zgromadzenia Członków RC Zamość, przyjęliśmy do swojego grona Elżbietę Jawor, szefową zamojskiego biura promocji „ ATUT „. Ela jest wieloletnim sympatykiem naszego klubu i z pewnością wniesie w nasze szeregi wiele dobrej energii i pomysłów na nowe projekty charytatywne.

Rotary Club Zamość ID 30379

Pomoc RC Zamość - Naszej Kołomyi

” Elu mamy trudną sytuację ….. jest wojna ….brakuje żywności i podstawowych artykułów…” taki telefon otrzymała nasz koleżanka klubowa Ela Szymańska od Stanisławy z Kołomyi Patronki naszych Polskich korzeni ,  która rzadko kiedy zwraca się o pomoc…

Nasze Rotariańskie telefony rozdzwoniły się i w piątek podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu „Specjalnego” transportu z żywnością do Kołomyi.

Czasu mało…”Jedziemy w poniedziałek…” – dzięki uprzejmości Zamojskich Zakładów Zbożowych, Caritas Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej, Spółek Skarbu Państwa – naszych hojnych darczyńców kolega Rafał Pasieka wyrusza  w poniedziałek 04.04.2022 roku z darami w drogę w Ukrainę.

Wjeżdżając w Ukrainę ujrzeliśmy spokojnie trzepoczącą na wiosennym wietrze flagę Ukrainy…..Niebo było tak błękitne.

Przejazd przez kolejne punkty kontrolne i wieczorem trafiliśmy do NASZEJ KOLOMYI.

 Uściski i uczucia były nie do opisania, łzy szczęścia – łzy radości – łzy miłości.

Szybki rozładunek, w którym brała udział Polonia z „Pokucia” wspólny rosołek jaki został przygotowany, uściski i wracamy z sercami przepełnionymi w kierunku granicy, po drodze kilka kontroli, jeden komunikat bombowy powtarzany przed Ivano-Frankowskiem – tak dziś nazywa się dawny Stanisławów.

Wracamy do Polski z terenów wojny gdzie wróg zaatakował nad ranem bez ostrzeżenia….

Nie zostawimy Was ….niedługo wrócimy.

Rotary Club Zamość ID 30379

Z Zamościa do Kołomyi.

W ramach współpracy ze Związkiem Harcerstwa Polskiego – Hufcem Zamość im. Dzieci Zamojszczyzny, członkowie Rotary Club Zamość ID 30379, skompletowali transport produktów spożywczych dla niemowląt i małych dzieci oraz środków pielęgnacyjnych, przeznaczony zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem dla Centrum Wolontariatu w Kołomyi na Ukrainie. W ciągu najbliższych dni zgromadzone dary opuszczą Zamość.

Pozdrawiamy bliską nam wszystkim Kołomyję. Pamiętamy o Was.

Rotary Club Zamość ID 30379

Nowa inicjatywa Pani Prezydent Elekt

Rotary Club Zamość ID 30379

„Razem możemy więcej”

Do Ukrainy z różnych stron płynie rzeka pomocy humanitarnej, w tym od światowej rodziny rotariańskiej.

Kluby Rotary w Poznaniu, Wolsztynie, Zamościu i Grants Pass w USA zjednoczyły swoje wysiłki w niesieniu pomocy walczącej z agresorem Ukrainie. Uznaliśmy, że życie i zdrowie naszych zagrożonych wojną wschodnich sąsiadów jest wartością najcenniejszą i na tym skupiliśmy swoje działania. Dzięki posiadanym kontaktom ustaliliśmy najpilniejsze potrzeby i naszą pomoc skierowaliśmy do Wojskowego Szpitala Klinicznego we Lwowie.

Zarówno ze środków własnych oraz pozyskanych od innych Klubów Rotary i darczyńców zakupiony został specjalistyczny sprzęt medyczny do zabiegów chirurgicznych i urazowo-ortopedycznych. Nabyliśmy między innymi : reamer z akcesoriami, piły oscylacyjne, wiertarki ortopedyczne, stabilizatory zewnętrzne, dermatom, aparaty do podciśnieniowego leczenia ran (VAC) wraz z niezbędnymi opatrunkami, narzędzia chirurgiczne i inne o łącznej wartości ponad 200 000 zł.

Sprzęt ten został dostarczony i przekazany bezpośrednio do Szpitala we Lwowie i będzie służył ratowaniu ludzi.

Poniżej załączone zostaną zdjęcia – sprzętu, środka transportu oraz przekazania go we Lwowie

 

Rotary Club Zamość ID 30379

Pomoc Dla Akademii Medycznej w Tarnopolu

Rotary Club Zamość od początku wojny  włącza się aktywnie w pomoc Ukrainie. Kontaktowaliśmy się z Clubem Rotary że Lwowa i gościliśmy w domu młode kobiety ze Lwowa i Kijowa udzielając wszelkiej pomocy. Każdy z nas przynosił do punktów recepcyjnych potrzebne rzeczy, środki spożywcze i chemiczne.  Głównym naszym celem jest  dostarczanie artykułów medycznych, środków opatrunkowych i leków. Dzięki współpracy z rektorem Akademii Medycznej w Tarnopolu uczestniczyliśmy w odbiorze leków, które przyjechały do nas z Berlina. Zajęliśmy się osobami które odbyły długą podróż.

Niektóre leki wymagały specjalnego przechowania, w chłodzie. Zostały złożone w magazynie i dziś tj 24 marca, transportem z Tarnopola pojechały do Ukrainy. Osobiście przyjechał po leki dziekan Uniwersytetu Medycznego. Przywiózł także list intencyjny z wykazem ich potrzeb. Goście mogli odpocząć w naszym domu. Byli szczęśliwi i dziękowali za okazaną pomoc i życzliwość.  Na codzień mamy osobiste, dobre kontakty i pomagamy. Potrzeby w Ukrainie wciąż są duże. Brakuje leków, sprzętu medycznego, opatrunków czy apteczek osobistych. Będziemy informować inne Rotary Cluby o tych potrzebach, by wspólnie dokonywać zakupów i przekazywać Ukrainie.

Rotary Club Zamość ID 30379

Koncert "Wszystko dla Pań"

Uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Klubie Wolontariatu, wraz z p. Katarzyną Manachiewicz, uczestniczyli w organizacji koncertu „Wszystko dla Pań”. Jego adresatkami były mieszkanki DPS z Zamościa. Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” wyśpiewał i wytańczył życzenia dla przybyłych kobiet. Akcję zorganizowała, a tym samym pomysłodawczynią była Pani Elżbieta Szymańska z Rotary Club Zamość. Do przedsięwzięcia przyłączył się p. Janusz Nowosad, Dyrektor Zamojskiego Domu Kultury w Zamościu, który również jest Rotarianinem. Nasi uczniowie podczas koncertu sprawowali opiekę nad paniami z DPS. Celem akcji była integracja mieszkanek DPS z wydarzeniami, które dzieją się w Zamościu. Koncert również był dedykowany kobietom z Ukrainy.

Rotary Club Zamość ID 30379

Razem można więcej

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem „ w Zamościu, przy współpracy z RC Zamość, prowadzi zbiórkę nowej nieużywanej odzieży, środków higieny osobistej i trwałych produktów żywnościowych dla uchodźców z Ukrainy. Wśród uchodźców są dzieci niepełnosprawne i ich opiekunowie. Uciekając przed zagrożeniem wojennym, nie wzięli ze sobą zapasowej bielizny, skarpet, piżam, szlafroków czy kapci. Wzięli mniej niż my wyjeżdżając na 2 tygodniowe wczasy. Członkowie RC Zamość postanowili zakupić potrzebne materiały i przekazać Stowarzyszeniu „Krok za Krokiem” z przeznaczeniem dla potrzebujących dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów, uchodźców z Ukrainy. Stowarzyszenie przyjęło już kilkadziesiąt takich osób w swoich ośrodkach oferując szeroką, merytoryczną, specjalistyczną pomoc.

Wspólne przedsięwzięcia RC Zamość i „Krok za Krokiem”, datują się od 2005 roku i zawsze ich celem było i jest niesienie pomocy potrzebującym, bez barier.

Każdego, kto chciałby dołączyć się do działań na rzecz uchodźców z Ukrainy wspólnie ze Stowarzyszeniem „Krok za Krokiem” i RC Zamość, prosimy o przekazywanie pomocy bezpośrednio do siedziby Stowarzyszenia w Zamościu przy ul. PEOWIAKÓW 6A, lub o kontakt na biuro@spdn.pl  lub zamosc@rotary.org.pl  . 

Rotary Club Zamość ID 30379

Nadzwyczajna sytuacja – wojna na Ukrainie –   spowodowała konieczność podjęcia spontanicznych i niekonwencjonalnych działań na rzecz naszych wschodnich sąsiadów. Rotary Club Zamość również włączył się aktywnie do pomocy. Schronienie w swoich domach dali członkowie naszego Klubu. Zakupiliśmy i przekazali na Ukrainę środki medyczne i inne niezbędne artykuły pierwszej potrzeby. Członek naszego zaprzyjaźnionego klubu RC Wolsztyn, Tomasz Bork, syn naszego klubowego kolegi Krzysztofa Borka, a także właściciel firmy medycznej w Poznaniu w porozumieniu z innymi podobnymi firmami zainicjował i zorganizował zbiórkę sprzętu i materiałów medycznych niezbędnych dla ratowania życia ludzkiego. Zebrane  materiały opatrunkowe, strzykawki jednorazowe, sprzęt operacyjny  w tym  rentgen przenośny przekazane zostały do naszego Klubu – RC Zamość – celem jego wyekspediowania na Ukrainę. Po uzgodnieniu w dniu dzisiejszym – 2 marca – sprzęt ten został odebrany przez stronę ukraińską i wysłany na Ukrainę. Składamy podziękowania naszym darczyńcom – firmom

– RALF MEDICAL Sp. z o.o. w Poznaniu

-Tutto Med Farmacja Sp. z o. o. Suchy Las

-Capital Med Marek Stawecki  w Płocku

-H.F. Płock Sp. z o.o. w Płocku

-Usługi Pożarnicze Tomasz Łydkowski w Płocku

Rotary Club Zamość ID 30379

Witold Paszt - żegnaj Przyjacielu

W dniu 18.02.2022 roku zmarł Witold Paszt, nasz przyjaciel, współzałożyciel i wieloletni Członek Rotary Club Zamość. Witek był muzykiem, kompozytorem i artystą wielkiego formatu. W swojej ponad 40 letniej karierze estradowej gościł na scenach krajowych i zagranicznych, będąc wspaniałym ambasadorem Polski i jego ukochanego Zamościa. Ciepłem które emanowało od niego dzielił się ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi i wszystkimi którzy go znali.

Będzie nam brakowało jego poczucia humoru i dobrej energii które towarzyszyły mu przez całe życie.
Żegnaj Witku. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

Członkowie RC Zamość

Rotary Club Zamość ID 30379

RC Zamość na 30 Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Niezmiennie od wielu lat nasz klub wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i przekazuje na „orkiestrową” aukcję wartościowe przedmioty. Nasz kolega klubowy Janusz Nowosad na poniższej fotografii prezentuje olejny obraz, który nabyliśmy podczas kiermaszu prac uczniów zamojskiego Liceum Sztuk Plastycznych i przekazujemy na rzez WOŚP. Autorką obrazu jest Ada Wojtiuk. Pracę zatytułowaliśmy „Pomarańcze”.

         Z kolei Leszek Sikora, członek RC Zamość, zaproponował, aby jako gratkę dla filatelistów, kolekcjonerów, dołączyć do licytacji unikatowy zestaw pocztówek filatelistycznych, które nasz Klub wydał z okazji jubileuszu 25-lecia powstania RC Zamość. Pocztówki są jedyne w swoim rodzaju. Zawierają znaczki pocztowe, wydane z tej okazji w ilości kolekcjonerskiej i opieczętowane specjalną, „jedyną w swoim rodzaju” opracowaną dla Poczty Polskiej pieczątką, która jest własnością i pozostaje w depozycie Poczty Polskiej. Pieczątka zachowywała  „ważność” na rynku pocztowym tylko przez jeden miesiąc i więcej już nie będzie używana. W związku z tym opieczętowane karty są atrakcją dla filatelistów. Przekazujemy na aukcję jeden taki komplet.

         Cenę wywoławczą wspólnie ustaliliśmy na kwotę 600 zł w przypadku obrazu i 100zł w przypadku kompletu filatelistycznego.

         Z niecierpliwością czekamy na „Świąteczną” aukcje i mamy nadzieję, że wylicytowana kwota wielokrotnie przekroczy ceny wywoławcze.

Rotary Club Zamość ID 30379

Pomoc dla schroniska dla bezdomnych zwierząt

Tradycyjnie w okolicach Nowego Roku, członkowie naszego Klubu dobrowolnie przekazują wpłaty na zakup karmy dla zwierzaków, mieszkańców schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu. W tym roku zakupiona została w większości karma dla kotów, których liczba w schronisku  znacznie wzrosła w ostatnim czasie.

Jak zwykle akcję zorganizowali i przeprowadzili Ela i Danek Szymańscy, ludzie Wielkiego Serca.

Dziękujemy organizatorom i wszystkim darczyńcom.

Rotary Club Zamość ID 30379

W dniu 01.01.2022 roku odszedł od nas nasz przyjaciel, wieloletni Członek Honorowy Rotary Club Zamość, Marian Szewera. Marian był muzykiem, nauczycielem, kompozytorem i artystą kabaretowym, całym sercem oddanym swojej pasji, ale też człowiekiem wrażliwym na krzywdę i zawsze chętnym do pomocy.
Był przez dziesięciolecia animatorem kultury w Zamościu i regionie. Przez wiele lat związany z MDK w Zamościu a w latach 1992-2002 dyrektor tej placówki. Występował także m.in. w Orkiestrze Włościańskiej, był kierownikiem muzycznym zespołu „Ziemi Zamojskiej”, współpracował z ZPiT Zamojszczyzna. Współpracował z Młodzieżowym Teatrem Aktualności, Teatrem Muzycznym, kabaretem Szara Eminencja. Był też m.in. twórcą projektu artystycznego „Z podcienia- spod cienia”.

Będzie nam Ciebie brakowało. Odpoczywaj w pokoju.

Członkowie RC Zamość

Rotary Club Zamość ID 30379

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress